Ministr Robert Plaga zahájil debaty s řediteli škol

středa 15. května 2019 ·

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes navštívil Základní školu v Mníšku pod Brdy. Zahájil tak avizované „turné“ po krajích, na kterých se chce setkávat s řediteli škol a debatovat s nimi o problémech, jako jsou platy, nedostatek pedagogů či administrativa. Setkání se zúčastnila zhruba padesátka ředitelek a ředitelů škol z jižních oblastí Prahy a Středočeského kraje. Následovat bude setkání s řediteli škol v Ústeckém kraji, které se uskuteční v příštím týdnu.


Robert Plaga (msmt.cz)
Svou návštěvu na základní škole v Mníšku pod Brdy zahájil debatou se žáky 4. až 9. tříd, a to za účasti ředitelky školy Michaely Pažoutové a jejího zástupce pro mentoring Josefa Porsche. Od žáků padaly velmi zajímavé dotazy, a to zejména na státní maturitu či jednotné přijímací zkoušky, ale také možnost individuální volby předmětů na druhém stupni anebo jak probíhá pracovní den ministra školství. Následně se ministr Plaga sešel s řediteli škol, se kterými řešil aktuální témata. Navázal tak na setkání ředitelů základních a mateřských škol, které každoročně organizuje Vzdělávací institut Středočeského kraje, jehož se zúčastnil minulý týden v Seči na Chrudimsku.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.