Presová: Rodiče odsuzují a zakazují. Nechápou, co děti na on-line světě přitahuje

neděle 28. dubna 2019 ·

Už to vypni. Jak se na to můžeš dívat? Taková blbost! Tohle video tě baví? Jsi normální? To zaznívá v mnoha domácnostech. Rodiče odsuzují, přikazují a zakazují. Sami doma ovšem tráví spoustu času na mobilech a počítačích kvůli práci. Tomu ale děti nerozumí. Rodiče tam prostě pro ně v ten okamžik duchem nejsou, a tak se obrací k vlastním hrám na tabletu. Rodiče často nechápou, co děti do on-line prostoru přitahuje, a pak se diví, že tak vyvádí, když se jim vypne wi-fi, říká Karolina Presová, lektorka digitální hygieny v pořadu Apel DVTV.Pořad ke stažení naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
29. dubna 2019 10:30  

on line svět jest náhražkou státní ideologie a reálné komunikace v rodině a společnostiČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.