Spolek Pedagogická komora pohrozil stávkovou pohotovostí i stávkou

čtvrtek 28. března 2019 ·

Ve čtvrtek 28. března 2019 přišla řada pedagogů do práce v černém, aby upozornili veřejnost na problémy českého školství, které politici odmítají řešit, a aby podpořili kolegy na Slovensku.Den učitelů v černé navazuje na akci spolku Pedagogická komora otevřený dopis politikům za záchranu českého školství, který podepsalo 3 700 pedagogů. Pokud se vláda nepostaví problémům ve školství čelem a nezačne je urychleně řešit, bude dalším krokem vyhlášení stávkové pohotovosti a případně i stávky po vzoru učitelů v Polsku. Na Slovensku se do akce zapojilo 1 100 škol, v České republice přišli dnes v černé učitelé na tisícovce škol.


Zdroj: Tisková zpráva spolku Pedagogická komora

2 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
28. března 2019 19:25  

Spolek a stávka?

Radek Sárközi řekl(a)...
28. března 2019 21:01  

Pedagogická komora má právní rozbor, že může vyhlásit jak stávkovou pohotovost, tak stávku. Ale bylo by samozřejmě lepší, kdyby stávku podpořily školské odbory a nejlépe i zorganizovaly...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.