Robert Plaga: Technika na školách nemá být povinná

středa 13. března 2019 ·

V rozvrzích dětí, které chodí do základních škol, má do několika let přibýt nový předmět „technika“. Jeho součástí by podle doporučení studie, kterou si nechal vypracovat Národní ústav pro vzdělávání (NÚV), měly být i manuální práce. Děti se tak budou učit, jak zatlouct hřebík nebo přimontovat poličku. Ministr školství Robert Plaga (ANO) má na zavádění nového předmětu ale jiný názor. Nelíbí se mu, že by školy měly dostat výuku techniky příkazem. Informují Hospodářské noviny.


Robert Plaga (msmt.cz)
„Zastánci techniky si přejí, aby se zavedla co nejrychleji a povinně. Je to důležitý směr, který musí dostat prostor v rámci přípravy nových učebních plánů. Nechci ale, aby to bylo příkazem. Toho si české školy v minulých letech užily hodně,“ řekl Plaga.

O tom, jakým způsobem bude technika zavedena do škol, chce proto ještě vést diskusi. Je podle něj důležité, aby školy mohly techniku do výuky zavést plynule podle svých možností. A také podle podpory, jaké se jim dostane od státu. Ne všechny školy mají peníze na to, aby si mohly pořídit nové přístroje, se kterými předmět počítá.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
13. března 2019 8:58  

Blázni jsou všude i ve školství.
Zavádění nového předmětu technika je nesmysl. Na jednu stranu se omezuje fyzika, labiny se už léta nedělají, protože nejsou peníze na dělení tříd a na druhou stranu se bude zavádět technika. To jeko zrušíme běh a zavedeme fotbal. A běda tomu kdo bude u fotbalu běhat.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.