Radnice a školy v Česku začnou s vyvěšováním tibetských vlajek

pátek 8. března 2019 ·

Úřady a školy v Česku začnou dnes s vyvěšováním tibetských vlajek. Zavlají na stovkách radnic a desítkách škol. Připomínají oběti povstání, které v Tibetu v roce 1959 potlačili čínští vojáci. Vlajky na podporu lidských práv v Tibetu vyvěsí také vedení pěti krajů, po čtyřech letech se do akce zapojí pražský magistrát. Vyplývá to ze zjištění ČTK a webu spolku Lungta, který v Česku vydává Tibetské listy. Před čínským velvyslanectvím v Praze se v neděli uskuteční shromáždění Hlas pro Tibet proti násilné převýchově tibetských dětí čínským režimem.

Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
8. března 2019 13:18  

Trenky na školy.

laimes řekl(a)...
8. března 2019 19:51  

v zájmu objektivity by měly být vyvěšeny vlajky všech tibetských států a pedagogové s žáky by měli dopoledne chodit kolem školy s modlitebními mlýnky a modlit se za nezávislost tibetu

PP řekl(a)...
8. března 2019 20:17  

Byl jste vyslyšen.
Tibetské vlajky ničím jiným nejsou, tajnej.

Pavel Doležel řekl(a)...
8. března 2019 21:09  

Když chce nominální mozek pomoci nebohému Tiběťanovi, úpícímu pod čínskou nadvládou, vyvěsí si v Praze trenky z okna.



Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.