Jiří Cočev: Žáky na učilišti musíte nejdříve uzdravit, přicházejí frustrovaní a neúspěšní

sobota 9. března 2019 ·

Nemůžeme chtít po studentech učilišť, aby byli motivovaní, když od páté třídy o nich mluvíme jako o těch - co nejdou dál, říká Tomáš Feřtek z EDUinu. S ředitelem učiliště a gymnázia Jiřím Cočevem diskutoval v rámci vzdělávací konference Nakopněte svoji školu v Litomyšli. Cočev dodává, že na jeho učilišti se rozhodli, že budou učit jinou, atraktivní formou. Rozhovor přináší DVTV.

Jiří Cočev (vpravo) v rozhovoru pro DVTV


Rozhovor ke stažení naleznete zde

2 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
11. března 2019 7:50  

Učiliště a gymnázium? Že by inkluzivní sen?

Mně se líbí ty debaty teoretiků. Na jedné straně plná ústa těch žáků, kteří nemají u maturity co dělat a na druhé straně plná ústa motivace.
Kdy jim dojde, že jsou děti nadanější a méně nadané, pracovité a nepracovité, z podnětného prostředí a nepodnětného prostředí. Někomu stačí bonbonek a jiný potřebuje rákosku.
Je potřeba mít fungující systém, který to ošetří a budou na to peníze, pak to i na školách bude fungovat. Nemá smysl štelovat krburátor, když je celý motor v pr.

Karel Lippmann řekl(a)...
14. března 2019 14:10  

"Nemůžeme chtít po studentech učilišť, aby byli motivovaní, když od páté třídy o nich mluvíme jako o těch - co nejdou dál."

Bohužel je to tak. školství vyniká tím, že třídí děti a dospívající na základě vadných, jednorozměrných kritérií. Podle nich je dělí na ty, "co jdou dál", a ty, co "nejdou dál". Pro obě skupiny to má velmi neblahé psychické důsledky: zbytečné sebepodceňování a pocit méněcennosti na straně jedné a sebepřeceňování na straně druhé. Toto mylné sebehodnocení má pak velmi neblahé dopady celospolečenské.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.