Jedna ze tří nejlepších vzdělávacích akcí pro učitele se koná na venkovské škole v západočeském Staňkově

pátek 8. března 2019 ·

Využití elektronických formulářů, tabulek a otevřených dat ve vzdělávání nebo zapojení Wikipedie do výuky. To jsou příklady seminářů v rámci vzdělávací akce EDU Staňkov, kterou v sobotu 9. března pořádá učitel informatiky Miloslav Khas. Spolupracuje na ní s platformami podporujícími smysluplné využívání technologií ve vzdělávání GEG Učte s námi a GEG Brno. Série seminářů se na základní škole ve Staňkově koná již potřetí a lektoři patří mezi nejvýraznější osobnosti českých škol. EDU Staňkov se tak zařadila společně s pražským GEGfestem a plzeňském Učiteli-IN mezi nejlepší vzdělávací příležitosti pro české učitele.Zajímavé vzdělávací akce už dávno nejsou specialitou velkých měst. Na ZŠ Staňkov učitel informatiky, hudební výchovy a autor populárního učitelského blogu Miloslav Khas pořádá s dalšími kolegy celodenní sérii vzdělávacích seminářů pro učitele. Pořádá EDU Staňkov již potřetí a akce je zdarma, protože se všichni lektoři vzdali nároku na honorář. To odráží i letošní motto: Učitelé učitelům a rádi. Výrazně pomohla i podpora staňkovské radnice, která uhradila lektorům ubytování.

Program EDU Staňkov se skládá ze čtyř bloků, v nichž si každý účastník může vybrat ze čtyř či pěti tematických seminářů. “Vedle smysluplného využívání technologií ve výuce lze získat informace o jiném způsobu hodnocení než známkami, o hudbě ve výuce angličtiny či inovativních metodách ve výuce matematiky, fyziky či chemie,” říká Miloslav Khas.

“Miloslavu Khasovi se s EDU Staňkovem podařilo to, co by bylo ideálem pro každý kraj – aby učitelé měli příležitost se síťovat, pomáhat si a rozvíjet kulturu sdílení mezi učiteli,” říká Tamara Kováčová z EDUin, pro který vede projekt Otevřené vzdělávání.


Další informace naleznete zde

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
8. března 2019 11:40  

O jmenovaných akcích slyším poprvé. Asi je to tím, že nejsem informatik ze ZŠ a jsem z jiného konce republiky.
Zajímalo by mě, jak se pozná nejlepší vzdělávací akce.
Dobrá vzdělávací akce většiou musí odmítat zájemce pro naplněné kapacity. Pár jsem jich poznal.

Jinak čest učiteli a řediteli školy, kteří jsou ochotni a schopni něco takového zorganizovat. Bohužel dnešní školství to neumí ocenit.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.