Gender a etnicita ve škole

neděle 17. března 2019 ·

Občankáři nabízejí pracovní list Adély Souralové z Fakulty sociálních studií MU Brno, který na základě práce s obrázky, příběhy a nakonec i osobním prožitkem přibližuje žákům a studentům témata intersekcionality - genderu a etnicity ve škole. Materiál vznikl jako součást tříletého projektu „Schools of Equality – Rovnost začíná ve škole“ financovaného z Evropských strukturálních fondů (OP VVV) zaměřeného na rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu.

Pracovní list popisuje tři praktická cvičení, jejichž cílem je:

• reflektovat nerovnosti mezi lidmi
• diskutovat znevýhodnění a privilegia v různých kontextech
• diskutovat znevýhodnění a privilegia v průběhu životního cyklu
• sledovat prolínání koexistujících aspektů znevýhodnění

Aktivity mohou navazovat na stručné seznámení studujících s tematikou kumulujících se/násobných znevýhodnění a znevýhodňování. Nebo mohou sloužit jako odrazový můstek pro diskusi o faktorech (nebo stratifikačních činitelích), které v součinnosti ovlivňují naši pozici ve společnosti (ve vzdělávacím systému, na trhu práce atd.) i v interakcích s ostatními.


Pracovní list naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.