Studenti z Brna uspěli ve světové soutěži: Naučíme vás poznat fake news, slibují

úterý 12. února 2019 ·

Studenti politologie brněnské Masarykovy univerzity vyhráli s únikovou hrou FakeScape druhé místo v celosvětovém finále americké soutěže Peer-to-Peer. Jsme nadšení, byl to velký úspěch, ukázali jsme, že nám problematika fake news není jedno, proti ostatním projektům jsme se soutěže účastnili poprvé. Úniková hra probíhá během imaginárních voleb v roce 2028, studenti hledají lži třeba v prezidentských programech, říká Veronika Batelková, studentka politologie a žurnalistiky a členka týmu Fakescape v rozhovoru pro DVTV.
Celý rozhovor ke stažení naleznete zde

5 komentářů:

E.Kocourek řekl(a)...
12. února 2019 12:55  

Naučíme vás poznat fake news -- Super! Pěkná ukázka fake news hned zkraje ... ////

laimes řekl(a)...
12. února 2019 16:34  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Brandtnerová řekl(a)...
12. února 2019 18:50  

To je dobré, pane Kocourku. Je to především reklama na nový produkt. Tato témata sleduji, při jedné delší (ale jinak skoro stejné) prezentaci nezapomněl jeho propagátor jakoby mimochodem zmínit, že Zeman spadá do kategorie „manipulace“, a Drahoš je slušný člověk. Poněkud tragikomické, když hra pojednává o volbě prezidenta. Zřejmě svobodné volbě prezidenta :-D

E.Kocourek řekl(a)...
12. února 2019 21:16  

Onehdy jsem tuhle problematiku řešil přímo s koryfejem oboru panem Brdičkou, který aspoň vypadá, že to myslí vážně. Pokud mohu soudit (i on totiž těžce mlží), žádný algoritmus NEMÁ. Tedy nelze nikoho nic naučit. ////

Zatím to vždy skončilo tak, že vám doporučí nějakého "vševěda", který to rozhodne za vás. Případně nějaký KONKRÉTNÍ zdroj, se kterým máte zprávu porovnat či verifikovat. Avšak z mého pohledu to vždy byl zdroj, o kterém bych já prohlásil "tomu rozhodně nevěřte!". ////

poste.restante řekl(a)...
12. února 2019 21:33  

Právě na blízké téma probíhá Fokus Václava Moravce.
Někdy je docela těžké rozpoznat i u historických zdrojů jejich relevantnost. Natožpak dnes v době "postfaktické".
Nejspíš je vždycky dobré položit si onu otázku:
Cui bono? Cui prodest?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.