Soukromých základek v Praze přibývá. Školné je kolem deseti tisíc korun

úterý 12. února 2019 ·

Zatímco před deseti lety fungovalo v hlavním městě 11 soukromých základních škol a před pěti lety to bylo 19, v tomto školním roce jich je už 47. Dohromady vzdělávají přes tři a půl tisíce žáků. Vyplývá to z dat ministerstva školství. Informuje Deník.cz.Školné v soukromých základkách se obvykle pohybuje kolem deseti tisíc korun měsíčně. Některé nabízejí slevy pro sourozence, jiné stipendijní programy, přesto jde o finančně náročnější záležitost než veřejné školství.

Rozdíl mezi běžnými školami a alternativními je hlavně ve výkladu látky a přístupu k dětem. Ve ScioŠkolách kladou důraz především na rozvoj studijní autonomie. „To znamená, že dětem dáváme možnost volby a současně na ně klademe tak velkou odpovědnost, jakou unesou,“ popsala Veronika Nováková ze společnosti Scio, jež provozuje v Praze pět základních škol.

Nově otevřená škola Vela v Hloubětíně zase vyučuje ve věkově smíšených třídách. Školáci pracují v blocích formou projektů a učí se od sebe navzájem. Některé školy se drží čistě jedné metody, jiné kombinují. „Jestli pozitivní vztah k matematice zprostředkuje Montessori materiál, metoda pana profesora Hejného, metody tradičnější, či jejich kombinace, to už necháme na preferenci a schopnostech dětí,“ uvedlo vedení Hostavické školy Be Open.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.