Babiš plánuje pumpovat peníze do vědy. Technika má být povinný předmět

pondělí 18. února 2019 ·

Začínáme světu sdělovat, že jsme země pro budoucnost, prohlásil premiér Andrej Babiš v pondělí při prezentaci Inovační strategie České republiky do roku 2030. Výrazně více peněz půjde na podporu výzkumu a vývoje, novým povinným předmětem na druhém stupni základních škol má být technika. Informuje iDNES.cz.


Andrej Babiš (psp.cz)
„Inspirovaly nás skandinávské země, Nizozemí, Švýcarsko, tedy státy, ke kterým máme velikostí, mentalitou i celkovou ekonomickou výkonností blízko. Všechny tyto země vsadily před časem na systematickou podporu inovací a během jedné generace se staly vzorem pro celý svět,“ prohlásil Babiš.

„Máme k tomu ideální předpoklady. Patříme mezi nejstabilnější ekonomiky kontinentu, máme velmi dobrou vzdělávací a výzkumnou infrastrukturu. V řadě oborů patříme do světové špičky,“ tvrdí premiér.Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Vaclav Nadvornik řekl(a)...
18. února 2019 14:07  

Řekl někdo tomu pánovi, že na základní škole RVP (potažmo MŠMT) nepředepisuje žádný předmět jako povinný, ale pouze obor?

Tomáš Barták řekl(a)...
18. února 2019 14:26  

On neví, o co běží. To jsou jen pokusy získat politické body.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.