Vědecký park za čtvrt miliardy je na obtíž, prodělává a spolupráce vázne

úterý 19. února 2019 ·

Na výstavbu vědeckých a technologických středisek v minulosti do Brna putovaly miliardové sumy. Vědecko–technologický park s názvem Technology Innovation Transfer Chamber, který má spojovat výzkum a praxi, vyrostl v roce 2014 díky takřka čtvrtmiliardové dotaci. Brněnské Vysoké učení technické (VUT) stálo u jeho zrodu. Jak ale zjistila MF DNES, kvestor Ladislav Janíček už loni seznamoval akademiky s tím, že chce škola z projektu vycouvat.


„S ohledem na ztrátové hospodaření společnosti v letech 2015 až 2017 vyhodnotilo VUT značné riziko devalvace hodnoty svého majetkového podílu plněného vkladem pozemků,“ prohlásil Janíček, jak stojí v zápisu z jednání akademického senátu.

Právě přes pozemky se škola k budování centra dostala. Do soukromé firmy VTP, která park provozuje, v roce 2011 vložila jako vstupní kapitál pozemky v hodnotě téměř pěti milionů korun a získala menšinový podíl ve firmě.

Podle ředitele VTP Michala Buriana není to, že je technologický park stále v milionových ztrátách, problém. Podle něj se s tím počítalo. „Každý projekt má nějaký vývoj. Do centra jsme za dobu jeho existence přivedli zhruba 68 firem, z mého pohledu jsme překonali rychlost obsazování. Je ale na akcionáři, jak se zachová,“ doplnil.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.