Stanovisko Asociace ředitelů gymnázií ČR k přípravě reformy financování regionálního školství

středa 23. ledna 2019 ·

Po více než dvou letech příprav není jasné, jak a v jakých objemech bude zajištěno financování mimotarifních složek platu. V současné době již měly být známy kroky a parametry k přípravě odložené varianty reformy, narůstá však pouze nedůvěra, dojem nepřipravenosti a obavy z jejích důsledků.

Přes úvodní ujišťování navrhovaná reforma evidentně nemotivuje ředitele k úsporným opatřením a povede k demotivující nivelizaci v odměňování pracovníků škol. Proto konstatujeme, že reforma je v této podobě nepřijatelná a její spuštění považujeme za velice problematické a riskantní pro celou vzdělávací soustavu. A to bohužel přesto, nebo právě proto, že po celou dobu na přípravě reformy naše asociace spolupracovala. Jsme však nadále připraveni ke spolupráci na dalších budoucích záměrech MŠMT.


Zdroj: Tisková zpráva AŘG

2 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
23. ledna 2019 v 13:41  

Když jsem skoro před rokem na jednání pracovní skupiny MŠMT k reformě financování škol navrhoval za Pedagogickou komoru vytvoření webové stránky se všemi informacemi včetně kalkulátoru PHmax a financí pro konkrétní školu, byla Asociace ředitelů gymnázií i všichni další zástupci škol i školských odborů proti. Podpořil to pouze zástupce Svazu průmyslu a dopravy...

laimes řekl(a)...
24. ledna 2019 v 8:12  

osmiletá gymnázia byla velkým polistopadovým nesmyslem a je třeba je zušit

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.