Odbory chtějí pro učitele dalších 15 procent. Počítáme s tím, ale peníze na to zatím nejsou, reagoval ministr

pátek 11. ledna 2019 ·

Školské odbory požadují pro rok 2020 navýšení platů pedagogických pracovníků o dalších 15 procent. Růst platů musí podle nich dále pokračovat, aby se zastavil odliv kvalitních učitelů. Ministr školství Robert Plaga (ANO) řekl, že s navýšením počítá, zatím ale není ve výdajových rámcích zahrnuto. Vláda se přitom zavázala, že do roku 2021 zvýší průměrný plat pedagogů asi na 46 tisíc korun. Připomíná Česká televize.


Robert Plaga (msmt.cz)
„Jsem rád, že se odbory připomněly. Ale musím říct, že to, co požadují, je plně v souladu se strategií ministerstva, kterou prosazujeme od začátku tohoto volebního období. Počítáme s tím, že v roce 2020 bude nárůst obdobný jako v roce 2019,“ řekl ČT ministr školství Robert Plaga (ANO).

„Pro rok 2020 (plánujeme) navýšení o dalších 15 procent u pedagogických pracovníků a o 10 procent u nepedagogických,“ upřesnil Plaga. Podle něj to bude stát necelých 20 miliard korun. Zároveň však přiznal, že peníze na uvažované navýšení zatím nejsou. „Nejsem rád, že (navýšení) není promítnuto do střednědobých výdajových rámců,“ podotkl ministr.Celý text naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
12. ledna 2019 v 0:19  

https://www.youtube.com/watch?v=WaEbGJq1y-g

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.