Máme známkovat zpěv, kreslení a tělocvik? A jak využít principy Feuersteinovy metody v praxi

pondělí 7. ledna 2019 ·

EDUpoint zve na svůj lednový program. Diskutovat se bude o hodnocení výtvarné, hudební a tělesné výchovy, nebo o propojení obsahu učiva s myšlenkovými procesy.

EDUinspirace - 15. ledna, 7:00 – 19:00

Zkušenost zprostředkovaného učení (Feuersteinova metoda – FIE) v praxi.

Během workshopu zažijeme, jak využít principy FIE v každodenním školním učení. Možnosti, jak propojit obsah učiva s myšlenkovými procesy. Jak se učit myslet a učit se. Zaměříme se na to, proč je důležité vždy vědět smysl a cíl učení a jak efektivně pracovat s cíli. Během workshopu využijeme příběhy, příklady ze života, ze škol, z terénu. Lektorka: Mgr. Petra Dočkalová, terénní učitelka Učení a myšlení

Učitelský večer - 22. ledna, 17:30 – 19:00

Učitelský večer, věci, co můžu využít zítra v hodině.

Učitelský večer je setkání všech, kdo se od sebe navzájem chtějí učit, jak učit. Přijít může kdokoliv – učitelé, studenti, zájemci o vzdělávání. Během večera vystoupí 4-5 řečníků s krátkým příspěvkem (max. 10 minut) následovaným diskuzí. Příspěvky jsou předem připravené, musí vycházet z vlastní praxe prezentujícího a jsou zaměřené na praktické aktivity, metody, přístupy – cokoliv „co můžu použít zítra v hodině“.

Akvárium - 29. ledna, 17:00 – 19:00

Máme známkovat zpěv, kreslení a tělocvik? Pokud ano, proč?

Většina českých škol hodnotí žáky prostřednictvím známkování v rámci sumativního hodnocení. Jak se tento systém osvědčuje u tzv. výchov, tedy předmětů jako hudební výchova, výtvarná výchova a tělesná výchova, kde jde především o ovlivňování postojů a ve výsledcích více než v jiných předmětech hraje roli talent? Jaké existují alternativy v rámci stávajícího známkování? Jaké nejčastější obtíže musí v klasifikaci výchov řešit čeští učitelé? Zachránil by to přechod na komplexní formativní hodnocení? Má i tato metoda svá rizika a omezení? Jsou oba tyto světy nějak navzájem slučitelné?


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.