Jakub Holec: Deník divoké přírody (Rozvíjení digitální gramotnosti ve výuce přírodopisu)

úterý 8. ledna 2019 ·

Aktivita cílí na určování vybraných živočichů a vyhledávání důležitých informací o nich s využitím
jak tištěných, tak i on-line zdrojů. Výsledkem činnosti žáků jsou sdílené „karty živočichů“ jako součást třídního deníku divoké přírody okolního přírodního prostředí školy.


Popis výukové aktivity:

Aktivitu je dobré navázat na předchozí přírodovědnou vycházku do okolí školy, na které žáci pozorovali živočichy české přírody. Učitel nasdílí žákům do adresáře fotografie venku pozorovaných živočichů a každému žákovi přidělí jednoho živočicha ze složky.

Posléze žák samostatně vyhledává informace z různých tištěných i on-line dostupných zdrojů a v přehledné podobě si zaznamenává název živočicha, vzhled (barvu, velikost), ekologické nároky (potravu, výskyt) a zajímavosti o něm. Následuje zpracování listu živočicha pomocí vhodně zvolených aplikací s využitím fotografie živočicha a žákem vyhledaných informací. Ty musí žák uspořádat do co nejpřehlednější podoby „listu živočicha“, který bude součástí deníku divoké přírody.

Na závěr žák nahraje jím zpracovaný list živočicha do učitelem připraveného on-line adresáře pro budoucí tisknutí karty.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.