Digitální detox jako nafouknutá bublina? Podle britských vědců neexistuje důkaz o jeho užitečnosti

neděle 27. ledna 2019 ·

Od loňského roku patří závislost na videohrách oficiálně mezi psychiatrická onemocnění. Pouštět se unáhleně do digitálního detoxu je ale podle některých odborníků nesmysl. Řada studií o negativním dopadu moderních technologií na naše životy je prý totiž více či méně neprůkazná. Tématu se věnoval Český rozhlas Plus.


S tímto názorem přišli například psycholog David Ellis a odbornice v oboru online identit Brittany Davidsonová, kteří si myslí, že neexistuje přesvědčivý vědecký důkaz o tom, že by byl takzvaný digitální detox jakkoli užitečný.

Pochybnosti vyjádřila i britská Royal College of Paediatrics and Child Health, podle které jsou zprávy o toxicitě času stráveného u displejů a monitorů mnohdy nadhodnocené.

O obecných dopadech moderních technologií na naše životy toho víme vlastně poměrně málo, takže hrozí, že digitální detox místo úlevy přinese naopak nečekaná negativa.


Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

1 komentářů:

soumar řekl(a)...
28. ledna 2019 v 18:46  

Asi tak. Panikařit a zakazovat mobily, tablety a notebooky a vracet se k husím brkům a plnicím perům je neoddůvodněné.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.