Schola cultura – rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu ve škole

pátek 7. prosince 2018 ·

Vzdělávací projekt Varianty nabízí kurz, který vychází z modelu kompetencí pro demokratickou kulturu. Byl navržen Radou Evropy a je ztvárněn (obrazně řečeno) jako motýl, který má pod křídly hodnoty, postoje, dovednosti, znalosti a kritické porozumění.


Kdy a kde?

8 seminářů od ledna do dubna 2019 (celkový rozsah 40 hodin – viz níže). Většina seminářů se uskuteční v Centru Langhans (Vodičkova 37, Praha 1).

Pro koho?

Učitelé pražských ZŠ a SŠ

Cíle:

- metodicky podpořit učitele ve společenskovědní oblasti a při výchově žáků k demokratickým hodnotám
- rozvíjet aktivní a odpovědný přístup ve vztahu ke škole, společnosti a celkově k životu
- zaměřit se na potřeby různých typů žáků při společném vzdělávání
- rozvíjet kritické myšlení, schopnost orientovat se v informačních zdrojích, pracovat s předsudky
- zpestřit si (pedagogický) život, sdílet zkušenosti s ostatními, načerpat inspiraci


Další informace a možnost přihlásit se naleznete zde

1 komentářů:

laimes řekl(a)...
8. prosince 2018 v 11:43  

teď si již jen ujasnit co to ta demokultura je

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.