U maturit neuspělo na jaře 25,3 procenta těch,kteří přišli poprvé

pátek 16. listopadu 2018 ·

V rámci sporu o zavedení cut-off score pro jednotné přijímačky na střední školy se v médiích objevila také různá čísla o neúspěšnosti maturantů. Informace od mluvčí Cermatu Petry Hátlové přináší ČTK:Podíl středoškoláků, kteří se poprvé přihlásili k maturitě a neuspěli u ní, činil letos 25,3 procenta těch, kteří ke zkoušce přišli. Je to o 0,7 procentního bodu víc než loni. Po započtení studentů, kteří se ke zkoušce nedostavili nebo k ní nebyli připuštěni, nesložilo zkoušku celkem 33,4 procenta prvomaturantů. Meziročně jde o nárůst o 0,9 procentního bodu.


Celý text naleznete zde
Další informace naleznete zde

6 komentářů:

laimes řekl(a)...
16. listopadu 2018 v 9:25  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Pedagogická komora řekl(a)...
16. listopadu 2018 v 10:45  

Oslovil jsem Cermat, ať uvede na pravou míru zavádějící informaci z Asociace krajů, že neodmaturovalo přes 37 % žáků a toto je výsledek...

"Od roku 2011 nezvládala státní maturity ani napotřetí dle informací Cermatu zhruba čtyři procenta žáků."

Tajný Učitel řekl(a)...
16. listopadu 2018 v 14:47  

Cca 50 000 lidí bez ukončeného sš vzdělání od 2011.
Bravo. Panenství vzdělání jsme ochránili.

poste.restante řekl(a)...
16. listopadu 2018 v 17:33  

Ježišmarjá Tajný, tak už se připoutejte ke kandelábru před CERMATem, a vyhlaste hladovku, dokud se nebude rozdávat maturitní vysvědčení za ksicht.
Nebo rovnou s rodným listem, jak už léta navrhuji já.

Radek Sárközi řekl(a)...
16. listopadu 2018 v 23:51  

Před zavedením státních maturit byla neúspěšnost maturantů stejná - také kolem 4 %.

laimes řekl(a)...
18. listopadu 2018 v 8:46  

4% z kolika?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.