Ministerstvo navrhuje zrušit vlastní balík evropských peněz pro Prahu. Z priorit mají vymizet i investice do vzdělávání

čtvrtek 18. října 2018 ·

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) rozeslalo do připomínkového řízení první plán, jak čerpat evropské fondy v příštím programovém období, tedy v letech 2021 až 2027. Úřad očekává, že do Česka v něm přiteče zhruba 18 miliard eur, tedy v dnešním kurzu okolo 465 miliard korun. Už nyní je ale jasné, že resorty budou mít připomínky. Například k tomu, že mezi prioritami nejsou investice do vzdělávání. "Ministerstvo školství bude na jednáních s MMR usilovat o to, aby se oblast vzdělávání stala vlajkovou lodí fondů a zůstali jsme řídicím orgánem i v dalším programovém období," uvedl náměstek ministra školství Václav Velčovský. Informují Hospodářské noviny.


Irena Ropková (praha.eu)
Podle pražské radní Ireny Ropkové je upozadění investic do vzdělávání ale pochopitelné, byť ani ona s ním nesouhlasí. "Je to už současná politika Evropské komise, že by se měly zejména v rozvinutých regionech jako je Praha financovat rozvojové věci, jako jsou projekt zelenější město, nízkouhlíkové technologie, smart věci či inteligentní budovy. A naopak vzdělávání či posilování kapacit škol by podle Evropské komise měla platit města nebo stát," oznámila.
Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.