Kvůli ochraně osobních dat zavádí některé školy zbytečná opatření

čtvrtek 20. září 2018 ·

O rozpacích a zmatku, s nimž se některé školy potýkají v souvislosti s novými nároky na ochranu osobních údajů (GDPR) informuje ČTK. Podle jejích zjištění zavádějí například některé pražské školy a školky zbytečná opatření. Někde například zmizely podepsané výkresy dětí z nástěnky

Dana Prudíková (msmt.cz)
"Výkresy dětí mohou být vystavovány na nástěnkách, mohou být podepsány, ideálně křestním jménem a určením třídy a skupiny," napsala na dotaz ČTK náměstkyně ministra školství Dana Prudíková. Důvod nevidí ani ke zrušení sešitu na omluvenky ve školce, pokud k němu mají přístup jen pedagogové a rodiče a škola se s nimi na tom dohodne. Případně podle ní může školka místo sešitu umístit v budově například uzamčenou schránku na vzkazy od rodičů.
Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...
20. září 2018 v 8:03  

...Školy na začátku školního roku vyzvaly rodiče, aby podepsali, zda souhlasí se zpracováním osobních údajů svého dítěte ve škole podle nového evropského nařízení...

to je dost nešťastně formulovaná věta, která dává planou naději, že by rodiče mohli zváhnout svým nesouhlasem platnost evropského nařízení. I ČTK se občas utne.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.