Jan Lipold: Když nemáte migranty, vrazte tam Romy. Zeman o fackování jako motivační metodě

čtvrtek 27. září 2018 ·

„Prezident Miloš Zeman se při setkání s občany v Kojetíně na Přerovsku zamyslel na téma Romů. "Rozhodně nejsem přítelem komunismu, ale za komunismu Romové museli pracovat. Většinou pracovali jako kopáči, a když odmítli pracovat, byli označeni za osobu práce se štítící a šli do vězení," citoval ho web Seznam Zprávy,“ píše Jan Lipold na Aktuálně.cz.


Jan Lipold (twitter.com)
Lipold mimo jiné píše:

"Za komunismu byl systém, že romské pracovní čety vedli opět Romové, kteří měli přirozenou autoritu, takže když v jejich týmu někdo nepracoval, tak ho zfackovali. Je to velmi humánní metoda a zpravidla se osvědčuje," vyprávěla hlava státu.

Jde o "bonmot" na úrovni pracovních táborů. Trapný, nepřijatelný, v zemi s vyspělejší politickou kulturou by politik ve vysoké funkci za takové řeči klidně ve vysoké funkci skončil. Ale my máme (nejen) Zemana, u nás se takhle mluví, protože my jsme přece pokrytectví politické korektnosti prokoukli jako jedni z prvních a jsme na to hrdí.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

E.Kocourek řekl(a)...
27. září 2018 v 15:07  

Pan mudrc by mohl uvést, které jsou to ty slavné země "s vyspělejší politickou kulturou". ////

Některým výrokům pánů demokratů nerozumím. Chápu to správně, že pan Jan Lipold plive na Česko? ////

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.