Romové jsou často nezaměstnaní. Brzdí je nízká kvalifikace

neděle 19. srpna 2018 ·

Zaměstnanost příslušníků početné romské menšiny na Slovensku zaostává za většinovou populací. Důvodem je nízká úroveň jejich vzdělání, kvalifikace a dovedností. Vyplývá to z analýzy ekonomů slovenského ministerstva financí, kteří doporučili úřadům podpořit zapojení Romů na trhu práce a do vzdělávání. Informuje ČTK.Romským dětem se ve slovenském školském systému podle analýzy ministerstva financí nedaří, opouštějí ho brzy a se špatnými výsledky. V rámci testování žáků Romové dosahují jen zhruba poloviční úspěšnosti ve srovnání se svými spolužáky.

Slovensko v minulosti opakovaně čelilo kritice nevládních organizací či Evropské komise například v souvislosti s diskriminací romských dětí ve vzdělávacím systému. Slovenské soudy zase dříve zakázaly vytváření zvláštních školních tříd pro Romy.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

E.Kocourek řekl(a)...
19. srpna 2018 v 9:32  

Konečně ty důvody, že zaměstnanost blablabla zaostává za většinovou populací, někdo zjistil a zveřejnil! Sláva! Tak už víme, že důvodem je nízká úroveň jejich vzdělání, kvalifikace a dovedností. ////

Kdepak nechuť pracovat a návyk žít na dávkách! Tady to máme černé na bílém, je to úplně jinak. ////

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.