Odkaz 21. srpna 1968? Mladí lidé by se o něm měli učit v souvislostech

středa 22. srpna 2018 ·

Podle výzkumu agentury Median pro Českou televizi si pětatřicet procent Čechů ve věku 18–34 let nedokáže spojit události 21. srpna se začátkem sovětské okupace Československa. Podle poslance za TOP 09 Dominika Feriho je třeba v českém školství položit důraz právě na výuku novodobých dějin. „Mnoho lidí mi napsalo, že skončili v roce 1918 nebo v roce 1945. To se prostě nemůže stát, to klíčové se odehrávalo i potom,“ prohlásil Feri v Událostech, komentářích.


Dominik Feri, Filip Zachariaš a Barbora Kořanová v Událostech, komentářích 
 
Poslankyně za ANO Barbora Kořanová postrádá výklad přelomových historických událostí v souvislostech. „Řeknu to z vlastní zkušenosti, byť jsem vystudovala gymnázium, následně vysokou školu, dějepis mě bavil, maturovala jsem z něho, tak mám pocit, že v dnešním školství chybí učení souvislostí,“ uvedla Kořanová.

„Byla to invaze, byl to vpád cizích vojsk. Je to temná vzpomínka a důsledky jsou zcela zásadní. Tehdejší události ukázaly, že proti se nepostavilo mnoho vrcholných politiků. Kdyby tu věc pojmenovali přesně, vojáky by to rozhodně nevyhnalo, ale měli bychom čistší svědomí a pociťovali bychom možná více národní hrdosti,“ zdůraznil Feri.


Celý text a pořad ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.