Inventura vládních slibů: Na zvýšení platů učitelů bude peněz o něco méně

středa 22. srpna 2018 ·

Do školství mělo podle Babiše v příštím roce původně přitéct 17 miliard korun na plošné zvýšení platů pedagogů a 1,3 miliardy na platy nepedagogických pracovníků. Částka bude nakonec podle resortu o něco nižší – na platy pedagogických pracovníků se počítá s částkou 13,5 miliardy korun a v případě nepedagogů s 1,19 miliardy korun. Inventuru nabízí Český rozhlas.


Andrej Babiš (psp.cz)
Naopak se zatím nepodařilo nastartovat reformu financování regionálního školství, na kterou se v příštím roce mělo vyčlenit 11 miliard korun. O jejím odkladu přitom ministr školství Robert Plaga (ANO) mluvil už v březnu.

Premiér Babiš ale tehdy ujistil, že peníze na nastartování budou. Výsledek? Odklad o rok nakonec v červenci schválil Senát. Podle ministra to usnadní náběh na financování podle počtu odučených hodin, nikoli pouze podle počtu žáků jako nyní.
Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.