MŠMT: Ve školách asi od září ubude prvňáků a přibude středoškoláků

pátek 24. srpna 2018 ·

Ve školách v nadcházejícím školním roce zřejmě opět ubude prvňáků. V září by jich mělo do základních škol nastoupit kolem 108.200, což je zhruba o 3600 méně než v minulém roce. Vyplývá to z odhadů ministerstva školství. Celkový počet žáků základních škol podle něj dál poroste. Zastavil se také úbytek dětí ve středních školách. Přesné údaje bude resort znát až po vyhodnocení sběru dat během podzimu. Informuje ČTK.


Množství nově přijatých do prvního ročníku základních škol se loni po třech letech stagnace snížilo o 5400 žáků, a to na 111.841. Letos by měl tento trend pokračovat poklesem počtu asi o 3600 dětí. Navzdory dalšímu pravděpodobnému úbytku nejmladších školáků jde ale stále o silnější ročník než v období do roku 2012. Nejvíce dětí šlo do prvních tříd základních škol ve školním roce 2014/2015, kdy jich bylo víc než 117.000.

Na středních školách by podle úřadu mělo v novém školním roce studovat v denní formě různé obory s maturitou, bez ní či s výučním listem celkem asi 395.500 žáků, což by bylo o 2800 víc než loni. Znamená to, že se zřejmě v minulém školním roce zastavil úbytek středoškoláků, který trval od školního roku 2006/2007, kdy jich studovalo přes 524.000.

Ministerstvo odhaduje, že na gymnázia bude chodit kolem třetiny všech středoškoláků, tedy asi 130.700 žáků, z toho 82.500 na víceletá. Celkový počet gymnazistů by se tak zvýšil o 1500 oproti loňsku, přičemž na víceletých by jich přibylo 1300.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.