Školka v Nechanicích odmítá přijmout děti, které podle zákona přijmout musí. Bojuje se „zápisovou turistikou“

pondělí 16. července 2018 ·

Školka v Nechanicích na Královéhradecku odmítla na příští školní rok přijmout některé děti, které podle zákona mají na přijetí nárok. Radnice coby zřizovatel navíc tento postup podporuje a chce ho případně bránit i u soudu. Radnice argumentuje tím, že rodiče odmítnutých dětí z okolních obcí nejednali fér a potomky přihlásili k trvalému pobytu například k příbuzným účelově těsně před zápisem. A takové děti by podle města neměly mít v případě nedostatku kapacit přednost před těmi, které v Nechanicích opravdu bydlí. Informuje Český rozhlas.


To, že děti mají ze zákona na přijetí nárok, nepopírá ani ředitelka školy a školky v jednom Hana Špatenková: „Jestli jsme jednali v souladu se zákonem, to si úplně jistá nejsem. Protože zákon praví umístit všechny děti, které jsou zapsané."

A podpora ze strany města je jednoznačná, starostovi Jiřímu Pecharovi z Volby pro budoucnost se účelové jednání některých rodičů nelíbí: „Zejména nám vadí to, že slušní lidé, kteří žijí v Nechanicích, v místních částech, tak se vlastně nedostanou na úkor takto řeknu vychytralých rodin."

Krajský úřad se podle Dana Lechmana z tiskového oddělení s podobnou situací zatím nesetkal, nicméně bude muset postupovat podle zákona. A pravděpodobně nařídi ředitelce školy, aby rozhodnutí o nepřijetí zrušila. V takovém případě ale bude město Nechanice stát dál za ředitelkou a školkou jako takovou a hodlá se bránit i soudně.

Celý text a reportáž ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.