NÚV informuje školy o nové možnosti, jak financovat projekty na rozvoj odborného vzdělávání

sobota 21. července 2018 ·

Další příležitost získat finanční prostředky pro realizaci vzdělávacích priorit nabízí školám – vedle strukturálních fondů a programů EU – dánská nadace The Velux Foundations. Nadace se zaměřuje na podporu zlepšování kvality odborného vzdělávání a odborné praxe mladých lidí ve střední a východní Evropě. Její iniciativa pro roky 2018 a 2028 cílí kromě České republiky na Polsko, Slovensko a Maďarsko.


Školy se mohou ucházet o finance z celkem tří oblastí. První jsou projekty mobility pro studenty, učitele, vedoucí pracovníky a další osoby, jež mají podstatný vliv na obsah a strukturu vzdělávacích programů a na jejich další směřování.

Druhou jsou modelové projekty, jež mají z hlediska zlepšení systému odborného vzdělávání zvláštní význam a týkají se mimo jiné učení na pracovišti, uznávání již získaného vzdělání nebo tzv. měkkých dovedností.

Třetí sférou podpory jsou projekty rozvíjející počáteční vzdělávání a přípravu na povolání na středních odborných učilištích. Zde je pozornost zaměřena na ohrožené mladé lidi, jimž může vzdělávací podpora ulehčit start do života.

Komunikace je povinně v angličtině, kofinancování není nutné

Projekt by měl přinést praktické, užitečné a kvalitní výstupy na podporu odborného vzdělávání. Měl by vycházet z potřeb regionu a cílové skupiny a přímo zapojovat mladé lidi do projektových aktivit.

Nadace upřednostňuje delší, tří až pětileté projekty, zhruba v objemu 0,5 až 2 miliony eur. Finanční spoluúčast přitom není nutná. Nadace hradí všechny náklady spojené s projektem, vyjma DPH, a to včetně auditů a kontrol v průběhu projektu.

Přihlášky nejsou časově omezeny, podávají se v anglickém jazyce a v rozsahu max. 5 stran, nejdůležitější je desetiřádkové shrnutí.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.