Jsou letní prázdniny „vlastním gólem učitelům“?

úterý 3. července 2018 ·

Návrh na změnu termínu hlavních prázdnin obhajoval v rozhovoru pro Český rozhlas Plus místopředseda pro vnější vztahy z Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Podle něj je trvání na letních prázdninách „vlastním gólem učitelům“ ze strany školských odborů.


Jan Papež (ackr.cz)
Papež v rozhovoru říká:

Léto je opravdu velice zátěžové ve všech letoviscích je příliš mnoho lidí, ty ceny jsou příliš vysoké, ale je to dáno tím, že letní dovolená je téměř ve všech evropských zemích ve stejný čas, Němci to trochu vyřešili klouzavými prázdninami, to znamená mají prázdniny v různých regionech trochu jinak. Nám ten nápad v Čechách nevyšel, protože školské odbory se velice tvrdě postavily proti tomu, abychom měli část prázdnin v červnu a část prázdnin v září. Myslím si, že to byl takzvaný vlastní gól učitelům do branky, protože učitelé trpí nejvíc tím, že mají právě svou dovolenou jenom v létě a platí zbytečně vysoké peníze, kdyby školské odbory trochu cukly, tak by jim možná učitelé poděkovali.

Celý rozhovor je ke stažení zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.