Josef Středula: 45 tisíc pro učitele si nikdo nedovolí zpochybnit

středa 11. července 2018 ·

„Já si myslím, že v této fázi už si nikdo ani nedovolí to zpochybnit, protože tento slib, který je důležitý v souvislosti s budoucností a vzdělaností České republiky, tak je vážný. Navíc se používají ještě různá čísla. V programovém prohlášení se hovoří o 150 % průměru z roku 2017. My spíše hovoříme o 130 % v průměru bez ohledu na rok, k čemu se to dává. Ale principiálně je tady zřejmé, že ten nárůst tady bude,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál šéf odborů Josef Středula.


Josef Středula (repro DVTV)
Středula pokračuje:

My ale připomínáme, že i ve školství jako v jiných oborech nejsou jen ty top profese, když to takto pojmenuju, ale jsou tam lidé, kteří zabezpečují technický stav. To znamená od školníků, přes údržbáře, přes kuchaře, kuchařky v jídelnách, družinách a podobně dohled, to jsou věci, které právě při tom vyjednávání padají velmi často, že z našeho pohledu není otázkou pouze komu přidáme nejvíc, ale také co uděláme s těmi ostatními, protože ti také poctivě pracují, a nikdo z nich nemá slevu v obchodě jen proto, že je zrovna školník, protože mu nikdo nepřidal.

Celý rozhovor naleznete zde

5 komentářů:

turistao 982 řekl(a)...
11. července 2018 v 11:17  

Nikdo vám nedá tolik, kolik my vám slíbíme. Mimochodem: odkud se ty peníze vezmou?

Unknown řekl(a)...
11. července 2018 v 14:10  

pokud převezmeme financování finského typu tak je plat 51 000 reálný

Unknown řekl(a)...
11. července 2018 v 14:24  

jak dosáhnout učitelského platu 51 000 měsíčně:

1/ platby školám dle odučených hodin
2/zrušení nadbytečných škol
3/pouze 100% aprobovannost
4/ učit budou pouze učitelé
5/úvazek 26 týdně odučených hodin

E.Kocourek řekl(a)...
11. července 2018 v 14:37  

Jak se pozná nadbytečná škola? ////

Unknown řekl(a)...
11. července 2018 v 16:30  

je deset let na 1/3 své kapacity a sousední zprava,zleva taktéž

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.