Dlouholetá učitelka staví vlastní školku v malé obci u Plzně

neděle 3. června 2018 ·

Dlouholetá učitelka staví ze své peníze vlastní školku v malé obci Milínov, 20 kilometrů od Plzně, kde podobné zařízení chybí. Bude ze dřeva, hlíny, kamene a ovčího rouna. Otevřít dvě třídy pro 40 dětí chce v září příštího roku. ČTK to řekla autorka projektu Mateřské školky Zemička Miloslava Malíková, která učí děti 25 let a nyní vede dětskou skupinu na plzeňském magistrátu.Jako Plzeňačka obešla s projektem městské obvody a po neúspěchu směřovala do obcí dál od města. "Až jsem došla do Milínova k paní starostce, která řekla, že mě jí seslalo samo nebe," uvedla. Obec nemá peníze na školku, sousední větší Nezvěstice ji mají přeplněnou.

Projekt na školku, která bude zapsaná v registru škol, připravovala Malíková pět let. Na pozemek v Milínově čekala tři roky, nyní žádá o stavební povolení. Náklady se budou pohybovat kolem čtyř milionů korun. Budova bude z přírodních materiálů - dřeva, hlíny, kamene, pálených cihel a ovčího rouna. Na zahradě budou poník, koza a ovce, včelí úly. Dále sad, záhony se zeleninou, brambory, jahody. Děti s rodiči a učiteli se budou starat o zvířata i zahradu.

Učitelka pracovala v řadě alternativních školek. "Ale vždy to mělo nějaká úskalí. Lidé nebyli takoví jako hlavní principy školky," řekla. Proto chce vlastní "laskavé" zařízení. "Chci změnit společnost, alespoň o kousek, protože se musí změnit,“ dodala.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.