Pavel Kysilka: Soumrak české prosperity v éře 4.0. – jak z toho ven?

pondělí 28. května 2018 ·

Česká ekonomika zažívá svoje zlaté časy. Ty ale mohou brzy skončit s tím, jak její tradiční konkurenční výhody – levná práce a blízkost Německu – začínají eliminovat nové technologie: robotika, umělá inteligence, virtuální realita a 3D technologie. Se stroji nemá cenu soutěžit, to je ztracený boj. Úspěch jednotlivců, firem a ekonomiky bude stát na schopnosti kombinovat technologické a sociální dovednosti.” A klíčovou roli v tom musí hrát proměněné vzdělávání. Takové je téma diskusního setkání s ekonomem Pavlem Kysilkou.

Setkání se koná 31. 5. od 17.00 do 19. 00 v Pražském kreativním centru u příležitosti jeho otevření veřejnosti.

Pavel Kysilka je český ekonom, bývalý viceguvernér ČNB a CEO České spořitelny, zakladatel 6D akademie.

Možnost registrace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.