MŠMT podpoří zážitkové vzdělávání v muzeích i v příštím roce

pondělí 28. května 2018 ·

Program na podporu zážitkového vzdělávání bude pokračovat i v příštím školním roce. Žáci ze dvaasedmdesáti základních škol celé České republiky tak budou dál moci navštěvovat muzea, památníky, skanzeny, hrady a zámky v rámci pokusného ověřování projektu „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“.


O účast na zážitkové podobě muzejní výuky byl mezi školami nadstandardní zájem. Účelem programu je ověřit vliv zážitkové pedagogiky na zvýšení kvality výuky společenskovědných, ale i přírodovědných předmětů ve vzdělávacích oblastech Člověk a jeho svět, Člověk a společnost, Člověk a příroda a Umění a kultura.

„Jen za první pololetí letošního školního roku bylo v rámci pokusného ověřování realizováno přes šest set vzdělávacích exkurzí s celkovou účastí 31 tisíc 340 žáků,“ uvedla ředitelka Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského, které je koordinátorem ověřování, Markéta Pánková a pokračovala: „Na probíhající výuku v muzeích a památnících, při které se rozšiřují znalosti a dovednosti žáků, jsme od učitelů zaznamenali velice pozitivní ohlasy, za pokračování tohoto pokusného ověřování jsme proto rádi,“ dodala ředitelka Pánková.

Ve školním roce 2018/2019 se rozšíří jak zaměření programu, tak i nabídka spolupracujících paměťových institucí. Bude se ověřovat dopad do školní vzdělávací praxe a následně se zváží možnosti zapracování zážitkové formy muzejní výuky do Rámcových vzdělávacích programů.

V současnosti můžou žáci v rámci pokusného ověřování navštěvovat například tyto státem zřizované muzea a památníky – Národní muzeum, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, Slezské muzeum v Opavě, Moravské zemské muzeum, Husitské muzeum v Táboře, Památník Lidice, Skanzen a Zámek Strážnice a některé hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu.

Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.