Pobyt dítěte v ústavu je v průměru šestkrát dražší než pomoc rodině

úterý 17. dubna 2018 ·

Pobyt dítěte v ústavu je v průměru šestkrát dražší než terénní práce s rodinou v tísni. Zatímco na ni stát měsíčně vydá necelých 7250 korun, ústavní péče vyjde v průměru na 44.570 korun. Ukázala to nová analýza financování systému péče o ohrožené děti v ČR, kterou si nechalo udělat ministerstvo práce. Informuje ČTK.Na péči o ohrožené děti putovalo v roce 2016 téměř 11 miliard korun. Kolem tří čtvrtin částky se využilo na péči v ústavech a v náhradních rodinách. Prevence má jen osm procent sumy. "Tento strukturální deficit je nesystémově řešen z prostředků z fondů EU, které však mají být primárně určeny na rozvoj, nikoliv na financování 'provozu' systému," uvedli autoři.

Podíl výdajů se pomalu začíná přeskupovat. Zatímco v roce 2015 do ústavů putovala víc než polovina výdajů, předloni to bylo něco přes dvě pětiny. Náhradní rodinná péče posílila z 29 procent na 36 procent. Úřady si polepšily z deseti na 14 procent. Část na prevenci se ale naopak ještě zmenšila ze zhruba devíti procent na osm.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.