Sociálním sítím v Německu hrozí nově pokuty za nenávistné komentáře

pondělí 8. ledna 2018 ·

Velkým sociálním sítím v Německu hrozí od začátku roku pokuta až 50 milionů eur (asi 1,3 miliardy korun), pokud bezodkladně po upozornění nesmažou nenávistné komentáře či pomluvy. Příslušný zákon, který má mimo jiné zabránit podněcování k nenávisti na sociálních sítích, schválil německý parlament loni v létě. Informuje ČTK.Nová legislativa ukládá komerčním sociálním sítím s více než dvěma miliony registrovaných uživatelů, aby mazaly nelegální obsah ze svých serverů. Po upozornění od úřadů musí provozovatel stížnost okamžitě přezkoumat a protiprávní příspěvek do 24 hodin smazat. V nejasných případech na to má sedm dní. Týdenní lhůtu lze překročit ve výjimečných případech daných zákonem.

Německé ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že zveřejní na svých stránkách formuláře, které budou moci lidé využít k hlášení příspěvků ze sítí, které zákon porušují.

Kritici se obávají, že norma povede k přehnanému mazání příspěvků na sociálních sítích. Podle nich to ohrozí svobodu slova.

Celý text naleznete zde

1 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
8. ledna 2018 12:04  

Pane Komárku, mohl byste, prosím, takový nahlašovací formulář dát i na Českou školu? Měla by v něm, myslím, být i rubrika k neopostatněnému tendenčnímu mazání nezávadných komentářů. Děkuji vám za odpověď. J.TýřČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.