Kraj chce více chránit školy, chystá přednášky

čtvrtek 7. prosince 2017 ·

Extremismus rostoucí s evropskou migrační vlnou, zneužívání systému sociálních dávek nebo zvyšující se zadluženost občanů a nárůst počtu lidí se závislostmi – to jsou některá z rizik, která Středočeský kraj zohledňuje v nové Koncepci prevence kriminality. Kraj se také chce nadále věnovat novým hrozbám, jako je ochrana měkkých cílů, což jsou prostory s větším shromážděním lidí bez většího zabezpečení. V této oblasti bude kraj pokračovat ve zkvalitnění bezpečnosti škol a školských zařízení v rámci projektu Ozbrojený útočník ve škole, který se jen v loňském roce uskutečnil na více než dvaceti školách v kraji. Informuje MF DNES.Projekt se skládá ze čtyř navzájem propojených aktivit – bezpečnostního auditu školy, proškolení bezpečnostního managementu školy, vytvoření Zákrokové karty IZS a především odborného semináře pro pedagogický sbor školy pod vedením Policie ČR na téma AMOK – ozbrojený útočník ve školním prostředí, a to včetně praktického nácviku evakuace.

Další oblastí, na kterou se kraj v příštích letech zaměří, je ochrana veřejných budov, tedy městských a obecních úřadů, a to v rámci spolupráce s ministerstvem vnitra a Policií ČR. „Bude se jednat především o pomoc ve formě vzdělávání a metodických konzultací zástupců obcí a dalších subjektů, které se touto problematikou budou zabývat,“ uvádí Helena Frintová z kanceláře hejtmanky.

Celý text naleznete v dnešním vydání MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.