Bohumil Kartous: Jakkoliv smysluplně se mohou jevit jednotlivá letáková hesla, na otázku "jak" většinou vůbec neodpovídají

čtvrtek 5. října 2017 ·

„Ne že by chyběly potřebné a smysluplné návrhy. Všichni chtějí přidávat učitelům, většinou také všichni chtějí snižovat byrokracii a všichni nějak obcují s trhem. Ovšem máloco − a mluvíme především o velkých stranách − je provázáno v nějaký koncepční celek, jejž kroky pro čtyřleté sněmovní období zasazují do dlouhodobé rozvojové strategie,“ píše Bohumil Kartous v Hospodářských novinách v glose k předvolebním programům politických stran.

Bohumil Kartous (eduin.cz)
Kartous pokračuje:

Dominantní strany − jedna vedle druhé − voličům také zamlčují skandální podfinancování celého vzdělávacího systému, aby se nemusely zavazovat k navýšení rozpočtu minimálně o jedno procento HDP (cca 42 miliard), což je ovšem nezbytná podmínka pro udržení naděje České republiky na budoucí prosperitu.

Jakkoliv smysluplně se mohou jevit jednotlivá letáková hesla, na otázku "jak" většinou vůbec neodpovídají. Až na dvě malé strany, jejichž podpora se dlouhodobě pohybuje hluboko pod hranicí nutnou ke vstupu do sněmovny, nikdo nepředkládá nástin skutečné vzdělávací politiky. A to je špatná zpráva pro tuhle zemi.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.