Školy dostanou víc peněz na inkluzi. Podle ředitelů jsou potřebné

středa 30. srpna 2017 ·

Notebooky, tablety nebo speciální učebnice. I takové pomůcky potřebují pro své studium žáci se speciálními potřebami. Od nového školního roku jich budou mít k dispozici o něco víc – členové vlády totiž schválili navýšení rozpočtu Ministerstva školství o 400 milionů. Informuje Deník.cz.

Podle vedoucí opavského školského odboru Andrey Štenclové je inkluze finančně náročnější, než se předpokládalo. Peníze navíc jsou proto podle ní potřebné. Například na Základní škole a gymnáziu Vítkov se vzdělává devatenáct žáků se speciálními potřebami. Ředitelka Blanka Váňová má s inkluzí ve škole dobré zkušenosti. „Se zapojením do kolektivu nemáme žádné problémy,“ sdělila. Žákům ve Vítkově pomáhá jedenáct asistentů pedagoga, psycholog a speciální pedagog.


Základní škola Boženy Němcové v Opavě v minulém roce peníze určené k podpoře společného vzdělávání použila na rozšíření poradenského pracoviště o služby školního psychologa, který dětem pomáhá. „Máme velmi dobré zkušenosti se zapojováním těchto žáků do kolektivů ve třídách,“ dodala ředitelka školy Ivana Lexová.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.