Šéf odborů Josef Středula: Stávka učitelů je nyní hodně pravděpodobná

úterý 22. srpna 2017 ·

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula v rozhovoru pro DVTV říká, že stávka kvůli učitelským platům je nyní hodně pravděpodobná. „Obávám se, že to může být dramatické… Rozezlenost je veliká,“ říká Středula o situaci ve školství. Stávka podle něj není cílem odborářů, cílem je dohoda. Pokud k ní ovšem nedojde, může mít nová poslanecká sněmovna do začátku hned velký problém, dodává.Celý rozhovor je ke stažení zde (téma učitelské platy začíná cca 20:00)

5 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
22. srpna 2017 17:27  

Proč o tom mluví předseda konfederace a ne někdo ze školských odborů? Jak se měří rozezlenost týden před přípravným týdnem?

tyrjir řekl(a)...
22. srpna 2017 17:54  

Odbory se mohly a měly účinněji zaměstnanců zastávat z více závažných důvodů už dřív. Loni například těmi deseti procenty a smířením se s osmi nahrávaly chudnutí učitelů. Tohle, myslím, až příliš připomíná účelovou předvební hru. J.Týř

tyrjir řekl(a)...
22. srpna 2017 17:57  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
tyrjir řekl(a)...
22. srpna 2017 19:16  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
tyrjir řekl(a)...
23. srpna 2017 8:21  

Pořádat akci oportunistických odborů v Betlémské kapli je, myslím, projevem omezené soudnosti vedoucích odborářů a zneuctěním Betlémské kaple. J.Týř
Viz
http://www.ceskaskola.cz/2017/08/skolsti-odborari-chystaji-kvuli-platum.htmlČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.