Brněnské VUT má nejlepší univerzitní kampaň v Evropě: Univerzita lákala ke studiu ženy

úterý 4. července 2017 ·

Vysoké učení technické v Brně se svou kampaní Sem patřím zvítězilo v soutěži mezinárodní vysokoškolské marketingové konference EUPRIO. Za projekt, kterým univerzita chtěla přilákat ženy do technických oborů, si odnesla první místo v soutěži EUPRIO Award 2017. Informuje server Marketing&Media.


Multikanálová kampaň zahrnovala webovou stránku Technickyvzato.cz a šest virálních videí. Právě tyto platformy využila k podání přihlášky polovina z celkových 14 tisíc zájemců o studium na VUT. Kolik z toho bylo žen, ovšem univerzita ve své soutěžní přihlášce neuvedla.

„Oceňujeme především kreativitu, odvahu a společenskou odpovědnost kampaně, protože toto téma se týká nejedné evropské technické univerzity,“ uvedl předseda mezinárodní poroty Martin Herrema z britské University of Kent.

„Po prezentaci nás oslovili zástupci ostatních technických škol s tím, že řeší úplně stejný problém, ale zatím nevěděli, jak téma uchopit tak, aby se nedostatek žen v technice jen neproblematizoval a kampaň zaujala cílovou skupinu,“ řekla k tomu spoluautorka kampaně Pavla Ondrušková z oddělení marketingu a vnějších vztahů VUT.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.