Úleva ředitelům škol

sobota 10. června 2017 ·

Ředitelé škol by se měli soustředit na vedení a kontrolu výuky, na zlepšování výsledků žáků a celkovou školní kulturu. Často se ale více musí věnovat papírování, disciplíně, údržbě školní budovy, provozu jídelny nebo dopravě. Washingtonský školský úřad zkouší nový přístup – kromě ředitelů školy zaměstnává také tzv. manažery logistiky, kteří by se měli věnovat právě tisícům nepedagogických maličkostí. Na zprávu serveru KQED News upozor|ňuje server scio.cz.


To, co v hlavním městě začalo v roce 2014 jako pilotní projekt, se rozšířilo na dnešních sedmdesát z celkových 115 veřejných škol. Výzkum potvrdil přímý vliv vedení na studentské výsledky, ředitelé ale musí mít na výuku čas a většinu dne trávit ve třídách nebo s kolegy při hodnocení jejich práce.

I když nejsou dostupná data pro všechny státy, podle Národní asociace ředitelů středních škol jde o menšinovou praxi zavedenou většinou jen v městských obvodech. V chudších venkovských oblastech jsou ředitelé stále lidé, kteří kromě nastavování výuky trénuji basketbalový tým a ráno řídí školní autobus.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

turistao 982 řekl(a)...
11. června 2017 22:42  

Kontrolní otázka: Má na to MŠMT peníze?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.