Kariérnímu řádu hrozí v Senátu zamítnutí. Aktualizace 13:45: Senátoři neschválili kariérní řád a vrátili novelu do sněmovny

středa 31. května 2017 ·

Senátoři neschválili novelu zákona, která měla zavést kariérní řád a vrátili ji s pozměňovacími návrhy sněmovně. Pro toto rozhodnutí hlasovalo 42 senátorů, proti jich bylo 19.

13:10:
Senátoři neschválili návrh novely zákona, která měla zavést kariérní řád. Odmítli ale také zamítnutí novely. Právě začala podrobná rozprava k pozměňovacím návrhům.

12:10:
Kariérnímu řádu učitelů hrozí v Senátu zamítnutí. Kritici především z řad pravice jej pokládají za nadbytečný, nové kvalitní učitele podle nich do škol nepřivede. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) výtky odmítla. Návrh podle ní zajistí profesní rozvoj učitelů, jejichž průměrný plat by měl od roku 2020 činit 43.000 korun měsíčně. Nyní je zhruba 28.400 korun měsíčně.


Kateřina Valachová (twitter.com)
"Potřebujeme učitele, kteří se mají možnost soustředit na svou práci, mají takto organizovaný rozvrh, mají dost prostoru a profesně sdílí svou praxi. Ve škole nebo mezi školami, v rámci škol. Bez kariérního řádu učitelů to nezajistíme," prohlásila ministryně.

Oponenti z řad ODS a TOP 09 poukazovali na to, že s kariérním řádem jsou spojeny nové administrativní povinnosti, například nutnost vypracovávat šestiletý plán pedagogického rozvoje školy nebo zajistit atestační komise, které budou posuzovat postup začínajícího učitele mezi samostatné učitele. I zástupci ČSSD připomínali, že kariérní řád má upravovat osm prováděcích předpisů ministerstva školství.


Citovanou zprávu ČTK naleznete zde
Stenozáznam z jednání Senátu naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.