Státní zkoušky z grafických disciplín začínají

středa 5. dubna 2017 ·

Státní zkoušky z psaní na klávesnici, těsnopisu nebo zpracování textu mohou uchazeči složit buď v NÚV nebo prostřednictvím škol ve svém regionu (minimální počet účastníků je osm). Zkouškové období potrvá od 1. dubna 2017 do 30. června 2017. Na jarní zkouškové období je možné přihlásit se kdykoli, kvůli většímu výběru volných termínů nejlépe do 15. května.

V loňském roce složilo zkoušku celkem 1 054 uchazečů z psaní na klávesnici, 15 uchazečů se zvýšenou rychlostí, 1 uchazeč komorního těsnopisu a 325 uchazečů ze zpracování textu na počítači.„Zaměstnavatelé jsou na vysvědčení o této zkoušce zvyklí a vědí, že je pro ně zárukou kvality uchazeče,“ říká náměstkyně NÚV Renáta Drábová.


Více informací naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.