Ministryně školství chce na příští rok vydobýt o dalších 20 miliard korun navíc

pátek 21. dubna 2017 ·

Ministryně školství Kateřina Valachová se chystá na důležitou schůzku s ministrem financí Andrejem Babišem. Chce po něm navýšení rozpočtu pro školství na příští rok o rekordních 20 miliard korun. Jak ho míní přesvědčit? „Já jsem nejenom bojovná ministryně, ale i vzteklá maminka dvou dětí ve veřejných školách, a myslím si, že je na čase ten dluh školám splatit," říká Valachová v rozhovoru pro server Seznam Zprávy.

Kateřina Valachová (Repro: seznam.cz)  
Kromě Valachové žádá velké navýšení také třeba Milan Chovanec na bezpečnost.

„Vím o tom. A můj základní argument je: Milí kolegové, milí ministři, včetně pana ministra vnitra, ve školách to všechno začíná. Pokud chcete mít opravdu připravené a vzdělané třeba  budoucí policisty, potřebujeme podpořit základní a střední školy, to je neoddiskutovatelný fakt," reaguje Valachová a dodává: „Dlouhé roky, asi tak posledních dvacet let, všichni mluvili o tom, jaká je školství priorita, ale zůstávalo to jen na papíře. Teď to měníme."


Celý text a rozhovor ke stažení naleznete zde

4 komentářů:

Unknown řekl(a)...
21. dubna 2017 v 12:24  

Mám obavy, že se to paní Kateřině nepovede, bezpečnostní složky a zdravotnictví jsou nyní prioritou. Nevěřím tedy této proklamaci.

tyrjir řekl(a)...
21. dubna 2017 v 12:54  

Valachová se chystá na Babiše: Jsem bojovná ministryně. A vzteklá maminka.

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/valachova-se-chysta-na-babise-jsem-bojovna-ministryne-a-vztekla-maminka-30299?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Určité předpoklady pro dosažení toho cíle by tu myslím byly. Uvidíme.

Ygrain řekl(a)...
21. dubna 2017 v 14:24  

"dalších dvacet miliard" - ona už někdy nějakých dvacet miliard vydobyla?

tyrjir řekl(a)...
22. dubna 2017 v 9:05  

... dalších tentokrát už dvacet miliard ...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.