Ministerstvo školství přispěje na motocyklovou Grand Prix v Brně 70 miliony korun

pátek 14. dubna 2017 ·

Na motocyklovou Velkou cenu Brna půjde v letošním roce rekordních 100 milionů korun z veřejných peněz. Ministerstvo školství přispěje až 70 miliony korun, dalších 30 milionů přidá Jihomoravský kraj a Brno. Informuje ČTK.


Petr Vokřál (twitter.com)
Kraj podporuje motocyklové závody každoročně částkou 20 milionů korun, město dává polovinu. Podle brněnského primátora Petra Vokřála by měly být podobně velké akce součástí státního rozpočtu. "Já to vidím i tady v Brně. Jsou akce, ke kterým se nikdo nezná, všichni je chtějí podporovat, ale nikdo je nechce mít ve své kapitole, protože jsou nákladné," řekl Vokřál.

Podle politiků měla záchrana akce význam jak ekonomický, tak propagační. Sjíždějí se na ni desetitisíce hostů, Česká republika podle Vokřála jen v rámci DPH získává ročně kolem 200 milionů.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
14. dubna 2017 11:52  

Ideální asi bude oddělit kapitolu školství a sportu. Vše pak bude mnohem přehlednější.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.