Trutnovská základní škola chce vyučovat v angličtině

pondělí 13. března 2017 ·

Projekt určený pro děti z cizojazyčných rodin, které do Trutnova přicházejí za prací, se snaží uvést v život ředitel trutnovské základní školy kpt. Jaroše Jiří Paták společně se zástupci společnosti Continental Automotive Czech Republic. „Firma nás oslovila, zda bychom o této možnosti nepopřemýšleli. Záměr je zajímavý, líbí se nám," řekl Jiří Paták. Informuje Hradecký deník.

„Pokud nabídneme možnost vzdělání v cizím jazyce, bude pro trutnovské firmy mnohem snazší získat odborníky ze zahraničí. Pro jejich děti je totiž velmi obtížné učit se v češtině. Tu by se učily jako svůj další cizí jazyk. Projekt takové základní školy by byl obrovským přínosem také pro město Trutnov a zdejší děti," vysvětlil manažer firmy Continental Milan Kubíček.

„Nejprve zjišťujeme potenciální zájem o výuku v angličtině. Počítáme s tím, že by mohla oslovit i české děti, které mají ambice ke studiu v zahraničí," řekl pro Deník Jiří Paták. Představa, jak by taková výuka mohla vypadat, se začíná rýsovat. Pomohly by k tomu zkušenosti, které zdejší učitelé uplatňují při takzvaném projektovém vyučování už nyní. „Právě tento typ výuky by byl pro anglickou školu ideální," podotkl Jiří Paták.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.