Soutěž sCOOLweb 2017: Co nabízejí školní weby žákům?

čtvrtek 2. března 2017 ·

Letošní ročník soutěže školních webů se zaměří na školní informační systémy a vstřícnost škol vůči vlastním žákům. Najdou na webu kalendář s aktuálními akcemi, rozpis suplování učitelů nebo výukové materiály?

Tématem soutěže sCOOL web 2017 jsou školní informační systémy. Hlavním cílem soutěže sCOOL web je otevírat školy veřejnosti. K tomuto obecnému cíli se každý rok přidává zaměření na nějakou oblast, na kterou chtějí organizátoři soutěže obrátit pozornost autorů školních webů. Školy mohou přihlašovat své weby do 31. března.

Soutěž využívá stabilního jádra hodnotících kritérií, podle kterých hodnotitelé weby posuzují. Každý rok dochází ke změnám znění či vah vybraných kritérií zaměřených na vybrané téma roku. V ročníku 2017 zvyšujeme váhu těchto kritérií týkajících se školních informačních systémů:

- aktuální rozvrh výuky všech tříd včetně výjimečných změn v suplování učitelů;

- přístup do školního informačního systému, ve kterém mohou rodiče sledovat hodnocení žáků, docházku, komunikovat se školou atp.;

- přístup do systému pro podporu výuky, který žákům zprostředkovává materiály z výuky, žáci zde mohou odevzdávat úkoly, spolupracovat atp.

Letošní ročník soutěže školních webů přináší novinku, po které školy volaly – každý ze soutěžících obdrží od hodnotitelů zpětnou vazbu se silnými a slabými stránkami svého webu.

Školy mohou přihlašovat své weby od 1. do 31. 3., registrační formulář najdete ZDE, účast v soutěži je pro školy zdarma.

Barbora Vobořilová, koordinátorka soutěže sCOOLweb, řekla: „Každé škole dáváme účastí v soutěži možnost si zdarma nechat posoudit svůj web a dozvědět se konkrétní návrhy na vylepšení. To je nabídka, která tu dosud chyběla.”


Zdroj: Tisková zpráva EDUin

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.