Žádosti o evropské dotace na inkluzi převyšují možnosti programu

čtvrtek 9. února 2017 ·

O evropské dotace na zlepšení podmínek pro handicapované a jinak znevýhodněné děti v běžných školách se uchází celkem 34 projektů. Zájem převyšuje kapacitu programu. Školy i další subjekty žádají o 514 miliónů korun, k dispozici je však jen 300 miliónů. Informovalo o tom ministerstvo školství. Z evropských prostředků se budou financovat aktivity, které není možné hradit ze státního rozpočtu jako individuální podporu žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Pomáhat se může také žákům ohroženým syndromem týraného, zneužívaného nebo zanedbávaného dítěte. Financována může být podpora dětí s problémy při vstupu na trh práce, inovativní přístupy vedoucí k úspěšnému začleňování těchto dětí do běžných tříd nebo spolupráce s uměleckým vzděláváním.

Pro učitele mohou vzniknout centra kolegiální podpory, kde budou moci sdílet své zkušenosti se společným vzděláváním a předávat si metodické materiály. Mohou také vznikat rodičovská fóra propojující rodiče dětí se speciálními potřebami, kteří mohou diskutovat o svých zkušenostech.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.