Primátor města neví, jak odvolat ředitelku školy. A učitelé jsou ve stávkové pohotovosti

sobota 18. února 2017 ·

Už půl roku trvá stávková pohotovost učitelů na karlovarské základní škole J.A. Komenského. Pedagogické kolegium se domáhá toho, aby vedení města jako zřizovatel tohoto školského zařízení zjednalo ve škole pořádek a odvolalo ředitelku Moniku Preňkovou. Část učitelů je přesvědčena, že selhává manažersky i profesně. To připustilo i samotné vedení města. Informuje Karlovarský deník.


Petr Kulhánek (mmkv.cz)
Někteří pedagogové jsou už naprosto znechuceni. „Dnes už to je o strachu, deziluzi a velkém zklamání nad tím, že krizi na škole nejsou schopni řešit ani dva nejvyšší funkcionáři ve městě, primátor s náměstkem, ani radní. Kdo jiný by to měl řešit než právě oni? Jsme ve stávkové pohotovosti, prosíme, žádáme, poukázali jsme na mnohá pochybení a neschopnost ředitelky, brečíme, stresujeme se, ale nic se neděje. Naopak je to horší a horší. Je to lidsky strašná situace," vysvětluje učitelka Ilona Volopichová.

Primátor Petr Kulhánek ale opakuje, že nezná způsob, jakým by ředitelku mohli odvolat. Předsedkyně kontrolního výboru Hana Zemanová doplnila, že členové výboru se domnívají, že jim tato problematika k řešení nepřísluší, a tak se stejně jako vedení města odvolává na vyčkávání na výsledek šetření policie.

Primátor Kulhánek přiznává, že do ideálního stavu má škola daleko a nespokojenost zde trvá, ale učí se stále a škola funguje. „Ředitelka plní to, co jí rada zadala. Tedy každý měsíc nám podává zprávy. Situaci stále řeší i mediátor, který s oběma znesvářenými stranami komunikuje," vysvětlil primátor.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
18. února 2017 12:53  

A z čeho toho mediátora platí? Z peněz na DVPP?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.