On-line seminář 15. února: Jak využít WordPress ve školském prostředí

pondělí 13. února 2017 ·

Vlastimil Ott, zkušený autor a lektor online setkání k tématům volně šiřitelného softwaru a otevřených výukových zdrojů představí WordPress jako platformu pro školní web, školní časopis, blog učitele, blog třídy a výuku ICT.

Cíle setkání:

• Představit výhody WordPressu pro školní prostředí. Upozornit na rizika a nevýhody.
• Ukázat příklad dobré praxe – existující školní, třídní a učitelské stránky ve WordPressu.
• Motivovat k využití WordPressu představením existujících komponent.

Obsah setkání:

• platforma pro blogování
• publikační nástroje, vkládání multimédií
• chytré formuláře (omluvenky)
• informační servis e-mailem (sběr a správa e-mailů)
• napojení na jiné služby
• e-learning, kurzy
• kvízy, úkoly
• diskuzní fóra, členské sekce
• resumé, e-portfolio
• informační systém (seznam žáků, docházka, průběžné hodnocení atp.)

Setkání je určeno:

• učitelům prvního i druhého stupně základních škol,
• učitelům všech typů středních škol,
• vedoucím zájmových kroužků,
• vedení škol
• ICT pracovníkům ve školství

Setkání se uskuteční ve středu 15. 2. 2017 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Podrobnosti naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.